Wybierz oddział

Europejski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych - Łotwa

8.05.2017

W dniach 28-30 kwietnia w miejscowości Kuldiga na Łotwie rozegrany został Europejski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Olimiady Specjalne Polska reprezentowane były przez czwórkę zawodników Oddziału Regionalnego Kujawsko – Pomorskie, klubu Olimpiad Specjalnych “Olimpijczyk”, który działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chełmnie – Roksana Golębiewska, Agnieszka Bochniak, Daniel Roloff i Marcin Trusiński, których do Turnieju przygotował i sprawował nad nimi opiekę w trakcie Marcin Pétr. W Turnieju udział wzięło 16 drużyn z 12 państw – gospodarze mieli ich aż pięć. Po grach preeliminacyjnych zaczął sie właściwy Turniej. Naszą drużynę w bardzo dobry nastrój wprawiło zwycięstwo w pierwszym meczu z drużyną Ukrainy, okupione wielkimi nerwami gdyż do ostatniego wyrzutu kuli był remis. Finały były równie emocjonujące bo o końcowym ustawieniu tabeli zadecydowały “małe punkty” zdobyte w trakcie całego Turnieju. Zażarta walka na kortach przyniosła naszym zawodnikom srebro i drugie miejsce w całym Turnieju. Bocce to bardzo popularna gra w zachodniej części europy, tym bardziej, że w rekreacyjnej wersji można zagrać na każdym skwerze, trawniku. W “Olimpijczyku” zawodnicy grają już od kilku lat i ten fakt zaowocował sukcesem na Łotwie.

Sponsorzy Złoci Olimpiad Specjalnych Polska
Sponsorzy Srebrni Olimpiad Specjalnych Polska
Instytucje wspierające
Sponsorzy IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane - Białystok 2016
Ogólnopolski patronat medialny
Współorganizatorzy IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane - Białystok 2016
Partnerzy

Partnerzy regionalni

Partnerzy

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.