Wybierz oddział

Daj mi szansę!

10.07.2024
Umowa: UM/PW9/2024/2/DEPT_DS_WSPOLPRACY/5550 z dnia 27 czerwca 2024 r.
Projekt realizowany jest w okresie 1.04.2024 – 31.03.2025.
Wartość projektu – 3.846.999,17 zł
Dofinansowanie ze środków w dyspozycji PFRON – 3.163.043,97 zł
Cel projektu
1.Podniesienie umiejętności społecznych osób z niepełnosprawnością intelektualną;
2.Usprawnienie funkcjonowania w życiu prywatnym i społecznym osób z niepełnosprawnością intelektualną;
3.Podnoszenie sprawności fizycznej przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną i promowanie wśród nich zdrowego stylu życia;
4.Organizacja profesjonalnych zajęć treningowych dla zawodników w 8 Klubach Olimpiad Specjalnych w Oddziale Kujawsko-Pomorskim
Opis projektu:
W Projekcie w zajęciach udział bierze 132 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną, a zajęcia prowadzi 20 trenerów oraz 1 osoba obsługi technicznej.
W ramach realizacji projektu zaplanowano 2106 godzin zajęć treningowych . Treningi są prowadzone na profesjonalnych obiektach sportowych oraz przy wsparciu profesjonalnego sprzętu i urządzeń sportowych. 
Zajęcia treningowe realizowane są w następujących dyscyplinach: badminton, bocce, bowling/kręglarstwo, gimnastyka, jazda konna, kajakarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, piłka nożna, tenis, tenis stołowy, trójbój siłowy, unihokej.
Staramy się, aby nasi sportowcy mieli zapewnione całoroczne cykle treningowe. Zatrudniając profesjonalną obsługę trenerską i instruktorską, tworzymy warunki do jak najlepszego rozwoju umiejętności sportowych zgodnych z IPD każdego zawodnika. Jednocześnie, dając równe szanse i idąc ku integracji, wszystkie nasze zajęcia treningowe realizujemy na profesjonalnych obiektach sportowych, które stwarzają możliwości naszym sportowcom na podnoszenie swoich umiejętności tak sportowych, fizycznych, jak i społecznych.
Rekrutacja uczestników projektu prowadzona była przez realizatora - Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Kujawsko -Pomorskie. Proces rekrutacji zawodników do projektu rozpoczął się w 2023 r. w Klubach Olimpiad Specjalnych : – „Dwójka” Radziejów, „Grud” Grudziądz, „Młode Wilki” Golub-Dobrzyń, „Olimpijczyk” Chełmno, „Tacy Sami” Bydgoszcz, „Trzynastka” Grudziądz, „Kreciki” Włocławek, „Waleczni” Wielgie.
 
 Każdy zawodnik podpisuje deklarację zawodnika i zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych Polska, może uczestniczyć w szeregu zajęć treningowych i sportowych.
Uczestnikami - beneficjentami ostatecznymi projektu są zawodnicy Olimpiad Specjalnych Kujawsko - Pomorskie. Każdy zawodnik to osoba z niepełnosprawnościami intelektualnymi, posiadająca dokument potwierdzający niepełnosprawność intelektualną np. orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. Niepełnosprawności intelektualnej mogą towarzyszyć schorzenia i sprzężenia fizyczne. Każdy nowy zawodnik Olimpiad Specjalnych Polska zobowiązany jest do podpisania deklaracji zawodnika i na tej podstawie otrzymuje książeczkę sportową. 
Harmonogramy realizacji zajęć treningowych opracowywane są przez Oddział Regionalny i dostępne w Oddziale.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Partnerzy

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.